Založ si blog

Porušil OZ Kulturblog vaše právo na súkromie? Bráňte sa!

Obľúbenou aktivitou zamestnankyne občianskeho združenia Kulturblog Lívie Garčalovej je v poslednej dobe provokovanie ľudí na verejných zhromaždeniach. Keďže v predstavenstve tohto občianskeho združenia sedí aj Milan Mazurek, ktorého súd uznal za vinného z úmyselného prečinu hanobenia národa, rasy či presvedčenia za jeho výroky v rádiu Frontinus, asi nikoho neprekvapí, že medzi verejné zhromaždenia, kde bola Lívia Garčalová provokovať bol napríklad košický Pride, zhromaždenie na podporu práva žien rozhodovať o svojom tele alebo zhromaždenie v Trenčíne, ktoré vyjadrilo nesúhlas s názormi a prejavmi Kotlebovej (a Mazurekovej) ĽSNS.

 

Lívia Garčalová porušuje zákon už tým, že úmyselne narúša pokojný priebeh zhromaždení, čo dokazuje spústa konfliktných situácií, ktoré svojou prítomnosťou vyvoláva. Organizátori zhromaždení si už preto zvykli kontaktovať príslušníkov polície dohliadajúcich na pokojný priebeh a tí v súlade so zákonom Líviu vykazujú z oblasti vyhradenej pre ohlásené verejné zhromaždenie. A často to musia robiť aj niekoľkokrát.

 

Lívia a občianske združenie Kulturblog však v porušovaní zákonov pokračuje aj po skončení akcií, na ktorých boli nakrúcať. Vo videách totiž často vidíme ľudí, ktorí priamo na kameru Kulturblogu vyjadrujú svoj nesúhlas s tým, aby boli zaznamenávaní na kameru, alebo aby ich záznam bol zverejnený na internete. OZ Kulturblog napriek tomu záznam obsahujúci ľudí, ktorí vyjadrili svoj nesúhlas na internete zverejnil, čím porušuje platné zákony Slovenskej republiky.

 

Po konzultácii s Úradom na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky som sa rozhodol napísať krátky návod pre ľudí, ktorým OZ Kulturblog porušil právo na súkromie zverejnením ich záznamu, s ktorým nesúhlasili. Je dôležité poznamenať, že sťažnosť môžu podať aj ľudia, ktorí priamo vo videu nevyjadrili svoj nesúhlas. Zákon totiž umožňuje zverejniť záznam osoby LEN S JEJ SÚHLASOM.

 

Každé video na YouTube sa dá nahlásiť kliknutím na tri bodky pod pravým dolným rohom videa:

Nahlasujeme porušenie našich práv – narušenie súkromia :

Následne vás Youtube odkáže do nápovedy, kde treba kliknúť na odkaz vedúci k „Sťažnosti na porušenie ochrany súkromia“ :

Klikneme na „pokračovať“ :

Chceme podať sťažnosť na porušenie súkromia :

Následne vás YouTube upozorní, že najprv by ste mali kontaktovať používateľa, ktorý sporné video nahral. Ľudia, ktorí chcú ešte pred odoslaním sťažnosti kontaktovať priamo Kulturblog to môžu skúsiť. Ľudia, ktorí svoj nesúhlas so zverejnením vyjadrili už pri nakrúcaní môžu s čistým svedomím kliknúť na pokračovať. Je dôležité poznamenať, že sťažnosť môžu podať aj ľudia, ktorí priamo vo videu nevyjadrili svoj nesúhlas. Zákon totiž umožňuje zverejniť záznam osoby LEN S JEJ SÚHLASOM.


Prečítali sme si pokyny pre komunitu:

Zneužitie sťažnosti môže viesť k pozastaveniu účtu, to nie je náš prípad. Pokračovať:

Sťažujeme sa, že bola zverejnená naša podoba. (Môže ísť o fotky, zvukové alebo obrazové záznamy, prípadne text, ktoré obsahujú obrázok s vašou podobou alebo vaše celé meno a možno vás podľa nich jednoznačne identifikovať.)

Posledným krokom je vyplnenie formulára, kde označíte kanál ktorý porušil vaše súkromie, označíte video a čas, v ktorom sa vaše osobné údaje – vaša osoba a hlas – objavili, vyplníte svoje meno a e-mail a môžete odoslať k YouTube.

 

 

Používateľ (OZ Kulturblog), ktorý nahral video, bude mať 48 hodín na to, aby podnikol opatrenia v súvislosti so sťažnosťou. Ak používateľ obsah odstráni alebo ak YouTube podnikne v súvislosti s obsahom určité opatrenia, budú vás o tom informovať.

 

Ak sa týmto spôsobom nedovoláte nápravy, ďaľším postupom by mohlo byť podanie sťažnosti na YouTube cez Úrad na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky. Ak by ste potrebovali asistenciu alebo pomoc je možné ma kontaktovať na „gregor.makarian zavináč gmail.com“. Budem rád ak mi pošlete e-mail aj vtedy, ak ste poslali sťažnosť cez YouTube podľa uvedeného návodu.

MH17 a lži ruskej propagandy: Malajzia kritizuje vyšetrovanie pádu lietadla MH17

21.06.2019

Na odhalenie tejto ruskej lži bude stačiť veľmi málo. Tlačová správa malajzijského Ministerstva zahraničných vecí o poslednej tlačovke spoločnej vyšetrovacej skupiny JIT: Malajzia oceňuje viac »

MH17 a lži ruskej propagandy: Ruské štátne média sfalšovali rozhovor s pozostalým

21.06.2019

Ruské štátne média včera úmyselne sfalšovali rozhovor s jedným z pozostalých z letu MH17. Robby Oehlers stratil svoju sesternicu Daisy kvôli masovej vražde, z ktorej sú obvinení traja občania viac »

MH17: Podľa JITu Rusko od prvého dňa vedelo, čo presne sa stalo.

19.06.2019

Dnes spoločná vyšetrovacia skupina oznámila mená štyroch podozrivých zo zostrelu MH17. Ide o troch ruských a jedného ukrajinského občana. Počas záverečnej fázy tlačovky predstavitelia viac »

británia voľby Johnson boris

Johnson aj Corbyn odvolili v Londýne

12.12.2019 12:26

Poslanci schválili premiérov návrh, na základe ktorého sa 12. decembra v Británii konajú predčasné voľby.

Subaru VIZIV-7 SUV Concept - 2016

Predaj SUV láme v Nemecku rekordy, pre zelených je to absurdné

12.12.2019 12:05

Športovo-úžitkové vozidlá (SUV) podľa ich obdivovateľov dávajú slobodu, pre zelených sú absurdnosťou v čase klimatickej krízy.

nehoda kamión nákladné auto hrnčiarovce polícia záchranári hasiči

Srbi obvinení z vraždy v Bratislave sú zadržaní v Györi

12.12.2019 11:29

V prípade právoplatného odsúdenia hrozí obvineným trest odňatia slobody vo výške siedmich až desiatich rokov.

Andrea Kalavská

Demisia ministerky Kalavskej bola doručená do kancelárie prezidentky

12.12.2019 11:28

Ministerka zdravotníctva sa rozhodla podať demisiu na začiatku týždňa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 41114x
Priemerná čítanosť článkov: 2570x

Autor blogu