Založ si blog

MH17 a lži ruskej propagandy: Malajzia kritizuje vyšetrovanie pádu lietadla MH17

Na odhalenie tejto ruskej lži bude stačiť veľmi málo.

 

Tlačová správa malajzijského Ministerstva zahraničných vecí o poslednej tlačovke spoločnej vyšetrovacej skupiny JIT:

 

  1. Malajzia oceňuje prezentáciu výsledkov vyšetrovania a právnej analýzy spoločnej vyšetrovacej skupiny JIT z 19.6.2019.
  2. Malajzia pokračuje v plnom angažovaní sa do vyšetrovania JITu. Rovnako pokračujeme v odhodlaní zaisťovať, že vyšetrovanie je transparentné, dôveryhodné a efektívne.
  3. Náš prístup vždy reflektoval snahu o to, že závery musia byť založené na dôkazoch a nie politickej motivácii.
  4. Vyzývame aby všetky strany spolupracovali v snahe odhaliť pravdu.

Tlačová správa Malajzie k poslednej prezentácii spoločnej vyšetrovacej skupiny JIT.

Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí Malajzie, dostupné online

http://www.kln.gov.my/web/guest/-/press-statement-on-the-latest-report-by-the-mh17-joint-investigation-team-jit-

 

 

V súvislosti s výzvou na spoluprácu mi nedá nepripomenúť Rezolúciu BR OSN číslo 2166, v ktorom sa Ruská Federácia zaväzuje spolupracovať s kriminálnym vyšetrovaním zločinu spáchaným na MH17. Rusko túto rezolúciu sústavne porušuje a od začiatku sa vyšetrovanie snaží mariť. Dôkazom je aj odmietnutie vypovedania troch ruských občanov obvinených z masovej vraždy 298 ľudí z paluby MH17. Výzva na na spoluprácu a správania sa podľa prijatej rezolúcie by mala smerom k Rusku zaznievať častejšie.

 

 

Porušil OZ Kulturblog vaše právo na súkromie? Bráňte sa!

25.10.2019

Obľúbenou aktivitou zamestnankyne občianskeho združenia Kulturblog Lívie Garčalovej je v poslednej dobe provokovanie ľudí na verejných zhromaždeniach. Keďže v predstavenstve tohto občianskeho združenia sedí aj Milan Mazurek, ktorého súd uznal za vinného z úmyselného prečinu hanobenia národa, rasy či presvedčenia za jeho výroky v rádiu Frontinus, asi nikoho neprekvapí, [...]

MH17 a lži ruskej propagandy: Ruské štátne média sfalšovali rozhovor s pozostalým

21.06.2019

Ruské štátne média včera úmyselne sfalšovali rozhovor s jedným z pozostalých z letu MH17. Robby Oehlers stratil svoju sesternicu Daisy kvôli masovej vražde, z ktorej sú obvinení traja občania Ruskej federácie. Po tlačovke JITu 19.6.2019 poskytol Robby rozhovor Anastázii Popovej, ktorá pracuje pre ruské média ako sú Vesti.ru alebo Rossiya1. Popová [...]

MH17: Podľa JITu Rusko od prvého dňa vedelo, čo presne sa stalo.

19.06.2019

Dnes spoločná vyšetrovacia skupina oznámila mená štyroch podozrivých zo zostrelu MH17. Ide o troch ruských a jedného ukrajinského občana. Počas záverečnej fázy tlačovky predstavitelia JITu povedali, že Rusko od začiatku presne vedelo ako sa katastrofa MH17 končiaca smrťou 298 ľudí stala. V tejto chvíli mi nedá si nepripomenúť moment, keď Rusko v OSN [...]

Donald Trump

Trump: Moje znovuzvolenie si neželá Rusko, Čína ani India

08.08.2020 15:00

Americký prezident to uviedol v komentári k vyhláseniu šéfa americkej spravodajskej služby o pokusoch cudzích štátov ovplyvniť výsledky prezidentských volieb v USA.

Boris Kollár

Smer a Dobrá voľba poukázali na zmluvu medzi štátom a firmou Borisa Kollára

08.08.2020 13:02, aktualizované: 14:38

Ide o zmluvu medzi spoločnosťou, ktorá je vlastníkom Fun rádia, jej jediným vlastníkom je Kollár, a spoločnosťou Tipos, ktorej 100-percentným vlastníkom je Ministerstvo financií, teda štát.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Po výbuchoch v Bejrúte pátrajú po 60 nezvestných, stav 120 zranených je kritický

08.08.2020 12:25, aktualizované: 16:47

Libanonská armáda z dôvodu zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácie však vyzvala všetky zahraničné záchranné tímy pracujúce v hlavnom meste Bejrút na mieste utorňajšieho výbuchu, aby sa stiahli na svoje základne.

Maurícius / Loď /

Maurícius vyhlásil stav environmentálnej núdze

08.08.2020 11:27, aktualizované: 13:39

Vláda afrického štátu vyhlásila stav environmentálnej núdze po tom, čo z poškodenej nákladnej lode, ktorá uviazla na plytčine pri pobreží ostrova, začali unikať ropné látky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 48672x
Priemerná čítanosť článkov: 3042x

Autor blogu