Založ si blog

MH17: Novaja Gazeta zverejnila nové dôkazy

Pred týždňom zverejnila Novaja Gazeta nové dôkazy o presune 53tej protileteckej brigády z Kursku k ukrajinským hraniciam.

 

Kriminálne vyšetrovanie vedené štyrmi krajinami, ktorých občania zahynuli po zostrele civilného letu a krajinou, kde k zostrelu došlo – Austrálie, Belgicka, Malajzie, Ukrajiny a Holandska už dávnejšie zistilo, že MH17 zostrelila ruská armáda, konkrétne členovia 53tej protileteckej brigády z Kursku. Raketový systém BUK (v tomto prípade len odpalovák v autonómnom režime) bol podľa vyšetrovateľov privezený na východnú Ukrajiny z Ruska a po zostrele sa do Ruska vrátil. Miesto odpalu vyšetrovanie identifikovalo ako pole niekoľko kilometrov južne od ukrajinského mesta Snižne, kde bol BUK len pár hodín pred zostrelom naposledy videný a natočený na video.

 

Kedže zo dňa, kedy bol MH17 zostrelený, existuje množstvo audiovizuálnych dôkazov zobrazujúcich prevážanie BUKu až na miesto odkiaľ Rusi zostrelili MH17, vyšetrovateľom sa podarilo konkrétny BUK stotožniť s BUKom, ktorý prevážala ruská armáda niekoľko dní pred zostrelom. Aj z tohto konvoja existuje množstvo fotografií a videí a  vidno na nich konkrétny BUK, ktorý sa o pár dní neskôr objavil už na území Ukrajiny a jeho ruská posádka zavraždila 298 ľudí na palube MH17.

 

Novaja Gazeta pred týždňom zverejnila oficiálne dokumenty nepodliehajúce utajeniu, ktoré dokazujú, že 53tia protiletecká brigáda dostala rozkaz na presun techniky k ukrajinským hraniciam. Medzi zverejnenými listinami je napríklad aj schvalovací dokument o prídeloch baleného jedla na niekoľko dní pre táboriacu jednotku blízko ukrajinských hraníc.

 

https://www.novayagazeta.ru/articles/2019/06/05/80785-o-deystviyah-rodiny-govorit-ne-imeyu-prava

Porušil OZ Kulturblog vaše právo na súkromie? Bráňte sa!

25.10.2019

Obľúbenou aktivitou zamestnankyne občianskeho združenia Kulturblog Lívie Garčalovej je v poslednej dobe provokovanie ľudí na verejných zhromaždeniach. Keďže v predstavenstve tohto občianskeho viac »

MH17 a lži ruskej propagandy: Malajzia kritizuje vyšetrovanie pádu lietadla MH17

21.06.2019

Na odhalenie tejto ruskej lži bude stačiť veľmi málo. Tlačová správa malajzijského Ministerstva zahraničných vecí o poslednej tlačovke spoločnej vyšetrovacej skupiny JIT: Malajzia oceňuje viac »

MH17 a lži ruskej propagandy: Ruské štátne média sfalšovali rozhovor s pozostalým

21.06.2019

Ruské štátne média včera úmyselne sfalšovali rozhovor s jedným z pozostalých z letu MH17. Robby Oehlers stratil svoju sesternicu Daisy kvôli masovej vražde, z ktorej sú obvinení traja občania viac »

británia voľby Johnson boris

Johnson aj Corbyn odvolili v Londýne

12.12.2019 12:26

Poslanci schválili premiérov návrh, na základe ktorého sa 12. decembra v Británii konajú predčasné voľby.

Subaru VIZIV-7 SUV Concept - 2016

Predaj SUV láme v Nemecku rekordy, pre zelených je to absurdné

12.12.2019 12:05

Športovo-úžitkové vozidlá (SUV) podľa ich obdivovateľov dávajú slobodu, pre zelených sú absurdnosťou v čase klimatickej krízy.

nehoda kamión nákladné auto hrnčiarovce polícia záchranári hasiči

Srbi obvinení z vraždy v Bratislave sú zadržaní v Györi

12.12.2019 11:29

V prípade právoplatného odsúdenia hrozí obvineným trest odňatia slobody vo výške siedmich až desiatich rokov.

Andrea Kalavská

Demisia ministerky Kalavskej bola doručená do kancelárie prezidentky

12.12.2019 11:28

Ministerka zdravotníctva sa rozhodla podať demisiu na začiatku týždňa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 41118x
Priemerná čítanosť článkov: 2570x

Autor blogu