Založ si blog

Bájny ruský procesor Elbrus pohorel v testoch Sberbank.

Pamätáte na ruské rozprávky o tom ako Rusko vyvinie procesor, ktorý svojou rýchlosťou strčí do vrecka konkurenciu od Intelu a AMD?

 

Veľmi malé počty zostáv s použitím tohto ruského zázraku sú už niekoľko rokov dostupné komerčne, ale po prvotnom sklamaní užívateľov sa dopyt ustálil na úrovni dopytu po bizarnej kuriozite.

 

Ruskí inžinieri nelenili a prišli s novou bájkou – vraj síce Elbrus neexceluje v osobnom, domácom používaní, ale za to v serverových aplikáciách mu jeho výnimočná architektúra vraj dáva obrovské výhody oproti konkurencii.

 

Aj táto ruská lož sa minulý rok rozplynula ako povestný prd vo vetre a to priamo vďaka IT špecialistom ruskej spoločnosti SberInfra, dcéry Sberbank, ktorá sa stará o IT infraštruktúru.

 

V decembri 2021 zverejnili výsledky testu – porovnávali Elbrus s procesorom od Intelu z roku 2019, ktorý vtedy používali v serveroch a výsledky nie sú pre Elbrus lichotivé.

 

„Nedostatočná pamäť, ktorá je navyše veľmi pomalá, pomalá taktovacia frekvencia a málo jadier. K funkčným požiadavkom sa Elbrus ani nepriblížil.“ – toť citát z tlačovky IT expertov SberInfry.

 

V SQL aplikáciách bol Elbrus 3x pomalší ako jeho dva roky starý konkurent od Intelu (a dva roky sú v tomto priemysle veľmi veľa), v Java aplikáciách zaostával za americkým procesorom dokonca 30-násobne. A čo je najhoršie, splnil len 7 z celkových 44 benchmarkov, ktoré su nutné na to, aby SberInfra aspoň začala uvažovať o použití nejakého procesora v ich serveroch.

 

Samozrejme, ruskí inžinieri sa voči testu ohradili a sľúbili, že ich ďalší model na tom už bude lepšie a prevalcuje procesory od Intelu aj AMD.

 

Ale ruské rozprávky o technologickom pokroku už všetci dobre poznáme.

 

Zdroj :

 

https://servernews.ru/1055898

Ôsme výročie ruskej masovej vraždy posádky letu MH17

17.07.2022

Aj osem rokov po zostrele MH17 53. protileteckou brigádou z Kursku, ruská propaganda občas recykluje svoje lži o zostrele MH17, aby medzi svojimi vernými trollmi opäť prebudila snahu mystifikovať verejný priestor a zakrývať pravdu. Medzi najznámejšie ruské klamstvá o MH17 patrí samozrejme lož o zostrele ukrajinskou SU-25, ktorú sa nehanbilo použiť ruské Ministerstvo [...]

V Belgorode zabíjali poruchové ruské rakety 57E6 systému Pantsir.

03.07.2022

Po rozvidnení oficiálny telegramový kanál lokálneho belgorodského média zverejnil fotky rakety Pantsir, ktorá mala poruchu a dopadla priamo na mesto. Na nočných videách tiež pekne vidno moment, keď motor prestal pracovať – na oblohe sa po jeho zhasnutí objavil ohnivý kruh a ruská raketa následne dopadla do rezidenčnej štvrte, kde zničila niekoľko domov a zabila [...]

Z pamätníčka Dimu Rogozina.

28.06.2022

Dima hajlujuci s kamaratmi na cervenom namesti : Dalsia fotka z rovnakej akcie, kde Dima Rogozin predvadza nacisticku zdravicu : Dima Rogozin recniaci pod vlajkou Ruskej jednoty, ktora sa pysi upravenym hakovym krizom : Dima Rogozin recniaci na inej neonacistickej akcii, kde si po jeho prejave spolocne zahajlovali : Cele video na tomto odkaze : Dima Rogozin s kamaratom : [...]

požiar

Kubánski hasiči majú požiar v ropnom sklade po takmer týždni pod kontrolou

10.08.2022 23:03

Požiar zničil polovicu z nádrží, vyžiadal si jeden ľudský život a po ďalších 14 ľuďoch sa stále pátra.

Nemecko migranti polizei

Nemecká polícia čelí kritike za zastrelenie maloletého černocha samopalom

10.08.2022 22:38

Polícia bola privolaná do detského domova, pretože mladík mal nôž.

ukrajina

Španielsko to skúsi po koľajniciach. Po ukrajinské obilie poslalo vlak

10.08.2022 22:10

Nákladný vlak pozostávajúci z 25 kontajnerov čaká 2400-kilometrová cesta.

auto, protismer

„Rýchlo, zbesilo, v protismere“. 86-ročný vodič 12 minút ohrozoval ostatných

10.08.2022 21:53

Situáciu vyriešili zamestnanci ministerstva vnútra.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 71720x
Priemerná čítanosť článkov: 3415x

Autor blogu

Kategórie